blogspot visitor counter
Animonda Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konservesi

Animonda Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konservesi

Animonda Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konservesi Evlerinde kedi bakan, kedi sahiplerini en çok düşündüren konulardan bir tanesi de, kedilerini kısırlaştırıp, kısırlaştırmayacaklarına dair verecekleri karar olmaktadır. Bu konuda karar vermek, kedi sahiplerini zorlar, çünkü kedilerin kısırlaştırma işlemi konusunda, farklı fikirler ortaya atılmıştır. Bazı kişiler kedilerin kısırlaştırılma olayına duygusal bir bakış ile yaklaşırlar. Kedilerin cinselliklerini yaşamalarının gerekliliğini, bu […]

reklam

Animonda Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konservesi

Evlerinde kedi bakan, kedi sahiplerini en çok düşündüren konulardan bir tanesi de, kedilerini kısırlaştırıp, kısırlaştırmayacaklarına dair verecekleri karar olmaktadır. Bu konuda karar vermek, kedi sahiplerini zorlar, çünkü kedilerin kısırlaştırma işlemi konusunda, farklı fikirler ortaya atılmıştır. Bazı kişiler kedilerin kısırlaştırılma olayına duygusal bir bakış ile yaklaşırlar. Kedilerin cinselliklerini yaşamalarının gerekliliğini, bu haklarının ellerinden alındığını savunurlar. Oysa kediler cinselliği insanlar gibi duygusal olarak değil, tamamen içgüdüsel olarak yaşarlar. Kedilerin yaşadığı cinsellikte duygusallık yoktur. Kediler sadece üreme içgüdüsüyle hareket ederek, çiftleşmek isterler. Oysaki kedilerin kısırlaştırılması, onların sağlığını koruyan bir cerrahi müdahaledir. Kedilerin kısırlaştırılmasının birçok faydası vardır.

Dişi Kedilerin Kısırlaştırılmasının Faydaları

• Kısırlaştırılan dişi kedilerde, meme ve rahim kanseri oranında ciddi şekilde azalacaktır.
• Kısırlaştırılan dişi kedilerde, kızgınlık dönemi oluşan kanamalar olmayacaktır.
• Kısırlaştırılan dişi kedilerde, kızgınlık döneminde dışarıya çıktıklarında, sokaktaki kedilerden hastalık kapma riskleri olmayacaktır.
• Kısırlaştırılan dişi kedinizin yavru kedilerinin nereye gönderileceği konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksınız.
• Kısırlaştırılan dişi kediler, kızgınlık dönemlerinde, rahatsız edici sesler çıkarıp, sizi ve çevrelerini rahatsız etmeyecekleri gibi, dışarı çıkmak gibi bir istekleri de olmayacaktır.
• Kısırlaştırılan dişi kediler, doğru bir beslenme ile daha uzun yaşayacaklardır.

Erkek Kedilerin Kısırlaştırılmasının Faydaları

• Kısırlaştırılan erkek kediler, cinsel istekleri olmadığından, sinirli ve agresif hareketleri olmayacaktır.
• Kısırlaştırılmış erkek kediler, dışarı çıkmadığı için başına çeşitli kazalar gelmeyecek ve kedi AİDS, 2’İ gibi ciddi hastalıkları kapma riski olmayacaktır.
• Kısırlaştırılmış erkek kediler, kızgınlık döneminde çıkardıkları rahatsız edici bağırmalarını kesecekler ve yine kızgınlık döneminde, kötü kokulu idrar yapamayacaklardır.
• Kısırlaştırılmış erkek kediler, testis kanserinden korunmuş olacaklardır.
• Kısırlaştırılmış erkek kediler, doğru beslenme ile daha uzun ömürlü olacaklardır.

Kedilerin kısırlaştırılması, çok basit bir işlemle yapılan, herhangi bir komplikasyona neden olmayan, küçük bir kesi ile yapılan ve iyileşme süreci hızlı olan bir işlemdir. Kısırlaştırma işlemi, kızgınlık döneminde yapılması uygun olmayan bir işlemdir. Aksi takdirde, yapılan işlemin ardından, yüksek kanama riski doğabilir. Kısırlaştırma işlemi ile kontrolsüz olarak üremenin önüne geçilmiş ve bu sayede sokakta hayatta kalma mücadelesi veren kedi sayısı azalmış olacaktır.

Kısırlaştırılmış kedilerin beslenmesi de, kısırlaştırma işleminin ardından bazı farklılıklar gösterecektir. Kediniz için kullandığınız kedi maması, kedinizin yaş, cinsiyet gibi özelliklerine göre seçilir. Aynı durum kısırlaştırılan kediler içinde geçerlidir ve uzman görüşleri, kısırlaştırılan kedilerin, kısırlaştırılmış kedilere özgü hazırlanmış, kedi mamalarıyla beslenmeleri yönündedir. Kısırlaştırılmış kedilerin metabolizmalarında meydana gelen bazı değişiklikler nedeniyle, bu mamaların kullanımı şarttır. Kısırlaştırılan kedilerin, iştahı çok açılır ve sürekli yemek yemek isterler. Yeme isteği ve öğünlerinde artış olan kedinizin, sağlıksız kilo alımının önlenmesi ve obeziteden korunması gerekir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları, kedilerin kilo alımını engelleyecek şekilde hazırlanmış mamalardır. Normal mamalardaki yağ oranı, kısırlaştırılmış kedi mamalarındaki yağ oranının iki katıdır. Ayrıca erkek kedilerin kısırlaştırıldıktan sonra, böbreklerinde taş oluşumu riski fazladır ve kısırlaştırılmış kedi mamaları bu riski ortadan kaldıracak şekilde hazırlanmışlardır.

Animonda Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konservesi

Animando kısırlaştırılmış yetişkin kedi konservesi, piyasada bulunan kısırlaştırılmış kediler için hazırlanmış mama markalarından bir tanesidir. Animando kısırlaştırılmış yetişkin kedi konservesi, içeriğinde katkı ve renklendirici gibi doğal olmayan ve sağlıksız ürünlerin bulunmadığı bir mama olarak dikkat çekiyor. Kediler için çok zararlı olan katkı maddelerinin ve renklendiricilerin olmaması, mamanın kalitesini artıran bir özellik. Aynı zamanda kısırlaştırılmış kedilere göre ayarlanmış yağ oranı ve gerçek etten üretilmiş olması da, mamaya olumlu bakmamızı sağlıyor. İçeriğinde kediler için zararlı kabul edilen tahıllarında olmaması, bu mamanın kısırlaştırılmış kediniz için, sağlıklı bir şekilde kullanımına imkân veriyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM