blogspot visitor counter
Animonda Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Kedi Konservesi

Animonda Kedi Konservesi

nAnimonda Kedi Konservesi Ev içerisinde beslenen kedilerin bulundukları çevredeki insanlarla olan temasında sağlıkları büyük önem arz etmektedir. Bu sağlıklı olmanın temel zemin taşlarından biri de seçilen mama olmaktadır. Biz insanlar olarak nasıl günlük hayatta yediğimiz, içtiğimiz veyahut kullandıklarımıza önem veriyorsak aynı düşünceyi ev içerisinde beslenen, büyütülen kediler içinde düşünmek gerekmektedir. Piyasa üzerinde kedi mamaları yelpazesi […]

reklam

nAnimonda Kedi Konservesi

Ev içerisinde beslenen kedilerin bulundukları çevredeki insanlarla olan temasında sağlıkları büyük önem arz etmektedir. Bu sağlıklı olmanın temel zemin taşlarından biri de seçilen mama olmaktadır. Biz insanlar olarak nasıl günlük hayatta yediğimiz, içtiğimiz veyahut kullandıklarımıza önem veriyorsak aynı düşünceyi ev içerisinde beslenen, büyütülen kediler içinde düşünmek gerekmektedir. Piyasa üzerinde kedi mamaları yelpazesi son derece geniş yer tutmaktadır. Bu durumda kedi sahiplerinin akıllarında bazı soru işaretleri uyandırmakta, hangi kedi mamasını alacakları konusunda kararsızlıklar yaşamalarına sebep olmakta hatta ve hatta bu tür zorlukları aşmak için çeşitli platformlar kurmak, kullanmak zorunda kalmaktadırlar.

Pekala, kedi maması alırken veya seçerken ilk olarak nelere dikkat etmeliyiz? Bunun için ilk olarak bakmamız gereken nokta AAFCO veya FEDIAF onayı olmalı ve aynı zamanda Tam ve Dengeli yani Complete & Balanced ibaresi bulunması gerekmektedir. Sadece Amerika kaynaklı olan ürünlerde geçerli olan AAFCO “The Association of American Feed Control Offcials’dır. Kaynağı sadece Amerika olduğu için bu ibareyi diğer Avrupa ülkelerinde aramak zaman kaybı yaratabilir. Çünkü Amerika ve Avrupa standartları birbirinden farklılaşmaktadır. Peki Avrupa için bu durum nasıl olmaktadır sorusuna baktığımızda bunun için FEDIAF üyesi olup olmadığına ve mama üretiminin de bu duruma uygun olup olmadığına bakmak gerekmektedir.

Hangi mamaların daha faydalı olduğuna bakmamız gerekirse genel olarak içerisindeki protein miktarı fazla ve aynı zamanda yağ miktarı az, çeşitli tahıllarını (mısır, pirinç vb.) az miktarda içeren mamaların daha yararlı olduğu aksi durumda ise normal değerlerden yüksek miktarda protein ve tuza sahip mamalar ise kedilerde böbrek ve üre hastalıklarına sebebiyet verebilmektedir.

Balıklı mamalara bakıldığında ise kedinin tüylerini olağandan parlak gösterirken kedinin tüy dökümünü de minimum seviyeye çekmektedir ama tavuklu mamalar ise kedilerde bazı alerjilere sebep olabilmektedir. Bu yüzden mama seçerken bu püf noktalardan yararlanmak hem kedi sahibi için hem de kedinin kendisi ve sağlığı için önem arz etmektedir. Alerjik reaksiyona sebebiyet veren unsurlardan birine bakıldığında mamalarda bulunan “meal by-product” ifadesidir. Bu ifade üretilen mamanın hayvansal üründen ziyade yan üründen imal edildiğinin göstergesi olmaktadır.

Kedi maması seçerken bir diğer önemli nokta da Taurin maddesidir. Taurin maddesini kedilerin üreme sistemlerinde destekçi görevi görüyorken selüloz gibi sindirilmeyen bazı maddelerde kedilere sıkıntı, huysuzluk, rahatsızlık verebilmektedir.

Bu durumlar bağlamında bazı sabıkalı firmaları ve kesinlikle alınmaması gereken mamaları yazmak kedi ve kedi sahipleri için faydalı görünmektedir. Goody’ de normalin üzerinde tahıl içerdiğinde tüy dökümlerine, La Cat ise içinde bulundurduğu tuz miktarı nedeniyle karaciğer sıkıntılarına yol açabilmektedir. Iamslar, etik kuralları çiğneyerek canlı hayvanlarıdır.Denek olarak kullanıp büyük kitleler tarafında protestoların oluşmasına sebebiyet verdiği içinde, Bonnie ise kalitesi bazında onaylanmayan yaş mama olarak literatürde yer aldığı için bu markalardan uzak durulmasıdır. Daha sağlıklı olmaktadır. Sabıkalı firmalar ise Blue Buffalo, Taste of Wild, Orijen, Acana gibi firmalar yer almaktadır. Bu tarz firmaların kedi maması alımından önce geniş çaplı bir araştırmaya tabi tutulmasını. Ve kedi maması üzerinde doğru ve sağlıklı bir karar verilmesi ileri dönemlerde oluşabilecek zararları minimuma çekecektir.

Animonda Kedi Konservesi

Birçok markanın yanında Animonda Kedi Konservesi de kendine önemli bir yer bulmaktadır. Kedi mamaları üzerinde tüketicilere geniş bir yelpaze sunması ile kedi sahipleri için iyi koşullar oluşturmaktadır. Aynı zaman da oluşturulandır.Fiyat yelpazesi de tüketicilere büyük bir.Kolaylıklar sağlamakta ve imal edilen ürünlerin içerisindekile.Hammaddeler bazında da kedi sağlığına verdiği önem ve titizliği aksatmadan gözler önüne koymaktadır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM