blogspot visitor counter
Animonda Karma Lezzetler Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Karma Lezzetler Kedi Konservesi

Animonda Karma Lezzetler Kedi Konservesi

  Animonda Karma Lezzetler Kedi Konservesi Mama Nedir? Hayvanların anneden ayrıldıktan sonra süreçte beslenmelerini sağlamaları için, sevdikleri kaliteli ürünlerden üretilen ve genelde tam beslenme destekli ürünlerdir. Mama tercihlerinde dikkat edilmesi öngörülen hususlar, yaşı, cinsi, ırkı ve gün içerisindeki yapmış olduğu aktivitelere göre belirlenmektedir. Mamalar kaliteli ürünlerden elde edilmesi dâhilinde protein bakımından zengin ürünler olması nedeni […]

reklam

 

Animonda Karma Lezzetler Kedi Konservesi

Mama Nedir?

Hayvanların anneden ayrıldıktan sonra süreçte beslenmelerini sağlamaları için, sevdikleri kaliteli ürünlerden üretilen ve genelde tam beslenme destekli ürünlerdir. Mama tercihlerinde dikkat edilmesi öngörülen hususlar, yaşı, cinsi, ırkı ve gün içerisindeki yapmış olduğu aktivitelere göre belirlenmektedir. Mamalar kaliteli ürünlerden elde edilmesi dâhilinde protein bakımından zengin ürünler olması nedeni ile hayvanların sağlıklı ve hızlı bir şekilde gelişimlerini de sağlamalarına yardımcı olmaktadır.

Protein bakımından zengin olan mamalar sindirilebilirliği kolay ürün oldukları için, tüketildikten sonra hayvanların günlerini daha huzurlu geçirmelerine de yardımcı olmaktadır. İçerisinde pancar küspesi bulunan mamalar sindirilebilirliği zor mamalar oldukları için, tercih edilmeyen mama grupları arasında yer almaktadır. Mamalar iki çeşitten oluşmaktadır. Kuru ve yaş mamadır. Her iki mama grubu da tam doyum mamaları olarak kullanılmaktadır. Mama harici ekstra bir gıda takviyesine gerek kalmamaktadır.

Hayvanların Bakımlarındaki önemli noktalar;

Hayvanlar gelişimlerini düzgün bir şekilde yaşayabilmeleri için düzenli bakıma muhtaç canlı varlıklardır. Bakımlarında sık olarak vücut bakımları yapılmalı, aşıları var ise düzenli, zamanında ve eksiksiz olarak yapılmalıdır. Rahatsızlanmaları durumunda kendi tedavi yöntemlerimizi uygulamak yerine en kısa zaman içerisinde bir veterinere hekime götürmemiz gerekmektedir. Ciddi olan sağlık sorunlarında, kendi tedavi yöntemlerimiz hayvanların yaşamlarını da riske atmamız anlamına gelmektedir.

Yapıları gereği doğa ile iç içe ortamlarda yaşamak istedikleri için, onlara eğlenebilecekleri, koşabilecekleri ve oynayabilecekleri en iyi ortamı maksimum düzeyde sağlamamız gerekmektedir. İnatçı karakterde oldukları için, yavruluk dönemlerinde dengeli beslenme alışkanlığı kazanmalarını sağlamamız gerekmektedir. İlerleyen dönemlerde rastgele bir beslenme alışkanlığına sahip olan hayvan, sadece alışkın olduğu gıdaları tüketmek ister ve diğer ürünleri tüketmek istemezler.

Hangi mamalar tercih edilmelidir?

Hayvanın sevdiği ürünleri içerisinde bulunduran mamalar tercih edilmelidir. Bu durum onların o mamayı severek ve iştahla tüketmelerine yardımcı olacaktır. Ayrıca mama tercihinde mamanın kaliteli olması gerekmektedir. Sıradan markası belirli olmayan mamalar hayvanların sağlık açısından ciddi sorunları da yaşamasına sebep verebilmektedir.

Animonda karma lezzetler kedi konserve içeriğinde;

Ürünün çeşidine göre biftekli, somonlu, karışık, deniz ürünleri etli, hindi etli olarak satılmaktadır. İçeriğinde kaliteli ürünler nedeni ile protein, ham lif, ağ mineraller ve vitaminler gibi vücut için gerekli olan besin değerlerini de içerisinde barındırmaktadır. Tam beslenme maması olarak kullanılmaktadır.

Faydaları;

• Eklem ve kemik gelişimlerini hızlandırır.
• Bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirir.
• Kas gelişimlerine yardımcı olur.
• Tüy ve gözlerin daha parlak olmasını sağlar.
• Uzun süre açlık hissi yaratmaz.
• Protein bakımından zengin ürünlerden oluşur ve sindirilmesi kolaydır.
• Aroma ve yapay renklendirici gibi kimyasal maddeler içerisinde yer almaz.
• Ağızda oluşabilecek bakterilere karşı engelleyici özelliğe sahiptir.
• Dengeli ve düzenli beslenme alışkanlıklarının kazanılmasına yardımcı olur.
• Ek bir gıda takviyesine ihtiyaç duyulmaz. Tam doyum sağlar.
• Kimyasal maddeler içermediği için, vücudun saha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Kullanımı;

Alınan konserve üzerinde kedinin yaşı, ağırlığı ve günlük aktivitesine göre kullanılabilecek miktarlar hakkında genel bilgilendirme şeması yer almaktadır. Emziren ve hamile kedilerde miktar artırılabilmektedir. Daimi olarak taze ve temiz su yanlarında bulundurulmalıdır. Oda sıcaklığında servis edilmeli, kuru ve serin yerlerde muhafaza edilmelidir. Açılan bir konserve defalarca kedinin önüne tüketmesi için getirilmemelidir. 48 saat içerisinde tüketilmeyen açılmış konserve imha edilmelidir. Tarihi geçmiş ürün tükettirilmemeli, konserve ürünleri bozulmaya yatkın gıdalar oldukları için zehirlenme gibi ciddi sorunlara sebebiyet verebilmektedir.

Animonda Karma Lezzetler Kedi Konservesi

Markalar;

Aynı içeriklere sahip farklı markalar ile satışı yapılmaktadır. Genelde 100 gr konserve içerisinde satılmaktadır. Diğer sıradan birçok mamanın fiyatlarına göre daha uygun fiyatlarda satılmaktadır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM