blogspot visitor counter
Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi

Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi

Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi Kediler için özel üretilmiş mamalar kedilerin sağlıklı beslenmeleri ve gelişimleri için çok önemi olan bir konudur. Kediler için mamalar kuru ve yaş mama olmak üzere iki türdür. Yaş mamalar piyasada konserve şeklinde satılmaktadır. Yaş mama alırken kedimizin sağlığı için dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Yaş mama seçimi yapılırken […]

reklam

Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi

Kediler için özel üretilmiş mamalar kedilerin sağlıklı beslenmeleri ve gelişimleri için çok önemi olan bir konudur. Kediler için mamalar kuru ve yaş mama olmak üzere iki türdür. Yaş mamalar piyasada konserve şeklinde satılmaktadır. Yaş mama alırken kedimizin sağlığı için dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Yaş mama seçimi yapılırken ilk bakılması gereken yaş mamamın içindeki hammaddelerdir. Yaş mamalar çok farklı hammaddeler kullanılarak üretilir ve içerdikleri oranlar birbirinden farklıdır. Aldığınız yaş mama hangi hammaddeden üretilmiş ise o hammaddenin miktarına bakmadan almayın.

Örneğin et, tavuk, balık gibi hangi maddeyi içeriyorsa bu hammaddeden % olarak ne kadar içerdiğini mutlaka kontrol etmelisiniz. İçerisinde bulunan et, tavuk, balık gibi hammaddelerin oranı en az %35 civarlarında olmalıdır. Hammaddesi %4-5 civarlarında olan yaş mamaları kesinlikle tercih etmemelisiniz. Et, balık, tavuk gibi et ürünlerinin oranına bakarken asıl ham maddenin oranına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin içeriğinde %40 et yazan bir mamada parantez içerisinde %5-6 gibi bir oran yazıyor olabilir. Bunun anlamı %5-6 gibi bir oranın et, kalan diğer kısmı ise diğer yağ, sakatat, vb. maddelerle tamamlandığıdır. Bu nedenle nemli mama alacaksanız direk o ham maddenin oranına dikkat etmelisiniz.

İçeriğinde şeker yazan yaş mamalardan kesinlikle kaçınmalısınız. Şeker, kedilerde diyabet hastalığının baş düşmanıdır. Aynı şekilde içeriği tahıl, buğday, mısır gibi hammaddelerden oluşan yaş mamaları da kedilerinize yedirmekten kaçınınız. Yaş mamada kedinizin sağlığı açısından yüksek kaliteli hammaddeler kullanılmalıdır. Alacağınız yaş mamanın üzerinde yapay & suni, koruyucu, renklendirici, lezzet artırıcı gibi maddeler yazıyorsa bu yaş mamalarda da kesinlikle kaçınmalısınız. İyi bir yaş mama ilave tuz içermemelidir. Kullanılan hammaddenin içeriğindeki tuz miktarı kedinize yeterli gelecektir. Bu nedenle içeriğinde ilave tuz olan yaş mamaları kesinlikle satın almayınız. Aşırı tuz tüketimi kedinizin böbrek fonksiyonlarını tehlikeye atar.

Yukarıda anlattığımız bir yaş mamanın özelliklerine uygun olarak Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi ürününü tercih edebilirsiniz. Animonda markasının ürettiği kedi mamalarında yapay renklendirici, aroma, koruyucu, lezzet artırıcı gibi yapay & suni ürünler kullanılmamaktadır, tamamen doğal ve katkısızdır. Animonda ürünlerinin tamamen doğal olduğunu garanti altına alarak kedi sahiplerinin güvenini kazanmış bir markadır. Animonda ürünlerinde yapılan bilimsel çalışmalar ve analiz sonuçlarında kedilerin sağlıklı beslenmeleri ve gelişimleri için uygun olduğu değerlendirilmiştir. Animonda ürünleri kedilerin özel besin ihtiyaçlarını karşılamak ve kedilerin ağız tadına uygun mamalar üretmek için çeşitli doğal hammaddeler kullanmaktadır.

Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesinin içeriğinde %49 somon ve %3 sardalye bulunması ile yukarıda bahsettiğimiz hammadde oranına uygundur. Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesinin analitik bileşenleri ise %11 protein, %1 yağ, %0,4 ham selüloz, %2 ham kül ve %83 nem şeklindedir. Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesinin içerisindeki %83 oranındaki nem oranı kedinizin su ihtiyacının büyük bir kısmını sağlayacaktır. Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi balık proteinleri içerdiğinden orta derecede fiziksel aktiviteye sahip yetişkin kediler için ideal bir yaş mamadır.

Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi

Balık hammaddesi aynı zamanda kedinizin ihtiyacı olan temel amino asitleri de karşılar. Kediler genellikle balık yemeklerini çok severler. Bu nedenle Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi hasta, keyfi olmayan iştahsız kedilerin beslenmesini de kolaylaştıracaktır. Animonda Carny Somon Sardalye Kedi Konservesi 80 gramlık paketler halinde satılmaktadır. 3-4 kilo arasındaki yetişkin kedilerde günlük 250-300 gram, 4-5 kilo arasındaki yetişkin kedilerde ise günlük 350-400 gr. kullanılması önerilmektedir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM