blogspot visitor counter
Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi Kedi ve köpek mamaları yaş ve kuru olmak üzere iki çeşit olarak üretilmekte olup yaş mamalar konserve şeklinde üretilip satıldığından kuru mamalara oranla çok daha karmaşık ve farklı bir süreçte üretilmektedir. Farklı yaş gruplarındaki kedi ve köpekler farklı besinlere ihtiyaç duyduğundan üretilecek yaş mamanın ilk önce hangi yaş grubu […]

reklam

Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi

Kedi ve köpek mamaları yaş ve kuru olmak üzere iki çeşit olarak üretilmekte olup yaş mamalar konserve şeklinde üretilip satıldığından kuru mamalara oranla çok daha karmaşık ve farklı bir süreçte üretilmektedir. Farklı yaş gruplarındaki kedi ve köpekler farklı besinlere ihtiyaç duyduğundan üretilecek yaş mamanın ilk önce hangi yaş grubu kedi ya da köpek için üretileceği kararlaştırılır. Daha sonra üretilecek mamanın yaş grubu dikkate alınarak o yaş grubundaki kedi ya da köpeğin sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duydukları besin maddeleri ortaya konur. Ortaya bu besin maddelerini hangi ham madde ile sağlanacağı kararlaştırılır ve laboratuvar ortamında bu konuyla ilgili gerekli analiz ve incelemeler yapılır.

Yaş mama içerisinde kullanılacak olan et ve yan et ürünleri, tahıl, sebze, mineral, gibi hammaddeler tespit edildikten sonra yaş mamanın üretim aşamasına geçilir. Kullanılacak tüm hammaddeler su ve mamanın jelleşmesini sağlaması için jelleştirme maddeleri ile karıştırılır. Daha sonra bu karışım, karışımı püre haline getirebilmek için özel öğütücüler yardımıyla öğütülür. Öğütülen karışım katı hale gelebilmesi için kısa bir süre pişirilir ve daha sonra et görünümü vermek için bıçaklar yardımıyla küp şeklinde doğranır. Kesilen bu küpler konserve kutularına yerleştirilir ve etrafı kedi ve köpeklerin seveceği şekilde hazırlanmış jel ya da sos ile doldurulur.

Üretim işleminin son evresi olarak konservenin kapağı hava almayacak şekilde kapatılarak sterilizasyonu sağlamak için saat kadar pişirilir. Yukarıda da anlattığı gibi yaş mama üretimi zor bir süreçtir. Karıştırılan hammaddeler öğütülürken ya da pişirilirken yapılan hatlarda besin değerlerini kaybedebilir. Ya da kullanılan teknolojinin uygun olmaması nedeniyle üretilen yaş mama bir kedi ya da köpekler. İçin gerekli besin maddelerini karşılamayacak kalitede üretilmiş olabilir. Bu nedenle yaş mama seçerken içerisindeki besin değerlerine, kullanılan pişirme teknolojisine, mama üretildikten sonra laboratuvar ortamında yapılan analiz sonuçlarına, yapay & sunu katkı maddelerinin kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmek gerekir.

Animonda, Almanya’da faaliyet gösteren ve kedi ve köpekler için kuru & yaş mama üreten bir işletmedir. Animonda, kediler. Ve köpeklerin sağlık beslenmeleri içinde. Kendi bünyesinde bulunan ARGE çalışanları ile bilimsel çalışmalar yaparak üretimde öğütme, pişirme gibi işlemlerde kullanılan son teknolojik sistemlerde. İle dünya üzerinde kaliteli mama üreten sayılı firmalardan biridir. Animonda’nın üretim yaparken kullandığı özel pişirme yöntemi ile kullanılan hammaddelerin tadı değişmediğinden kedi ve köpekler Animonda mamalarını severek yemektedir. Animonda ürünlerinde kullanılan hammadde ve diğer maddeler doğal ve taze olup, ekstra renklendirici, koruyucu, aroma verici gibi yapay & suni katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Kedi, köpek sahipleri Animonda markasını bu nedenlerden dolayı tercih etmektedir.

Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi Animonda markasının yetişkin kediler için üretmiş olduğu bir mama ürünüdür. Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesinin içerisinde %68 sığır eti (akciğer, et, kalp, böbrek, meme, işkembe), %31 et suyu ve kalsiyum karbonat bulunmaktadır. Yapılan laboratuvar analizlerinde %11 protein, %5,5 yağ, %0,5 ham selüloz, %1,4 ham kül ve %79 nem ile kilogram başına 200 IU D3 vitamini, 2 mg. E2 vitamini, 1,5 mg. E5 vitamini ve 10 mg. E6 vitamini içerdiği görülmüştür.

Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesini piyasada 200 gramlık konserve şeklinde bulabilirsiniz. Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi kedinizin günlük gerekli olan tüm protein, yağ, vitamin gibi ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir. Kedinizin yaşına göre konservenin üzerinde yazan miktarda vererek kedinizin günlük besin ihtiyacını Animonda Carny Sığır Etli Kedi Konservesi ile karşılayabilirsiniz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM