blogspot visitor counter
Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi kaliteli besin maddelerinden üretilmiş, lezzetli balık filetoları içeren bir mamadır. Kedilerin favori yiyeceği şüphesiz balıktır ve kediniz Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi ile çok lezzetli öğünler geçirecek. Farklı birçok çeşidi mevcut olan Animonda […]

reklam

Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi kaliteli besin maddelerinden üretilmiş, lezzetli balık filetoları içeren bir mamadır. Kedilerin favori yiyeceği şüphesiz balıktır ve kediniz Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi ile çok lezzetli öğünler geçirecek. Farklı birçok çeşidi mevcut olan Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi tüketimi oldukça basittir. Sunumu oldukça kolaydır.

Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi kaliteli balık proteinleri içerir. Orta seviyede aktif kediniz için ideal bir öğündür. Balıketi kediniz için faydalı aminoasitler içeren bir besin kaynağıdır. Kediniz mamasını reddediyorsa, iştahsızsa onun bu inatçı tutumuna boyun eğmeden önce Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi ile öğünlerini dayanılmaz kılmayı deneyebilirsiniz.

Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi içeriğinde %45 beyaz ton balığı ve %7 et suyu ile sığır eti içermektedir. Yaş mamaların zararlı olduğu düşünülmektedir. Bunun sebebi kalitesiz malzemelerden ve katkı maddeli olmasıdır. Fakat Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Günlük tüketim önerileri ortalama 3-4 kilogramlık bir kediniz için 250-300 gr, 4-5 kilogramlık bir kediniz için ise 350-400 gramdır.

Kedilerinizi çok sevdiğinizden eminiz. Onların beslenmeleri ve sağlıkları ile yakından ilgilendiğinizi biliyoruz. Kediler, git gide daha da kentselleşen hayatımızda, evlerimizde bakabileceğimiz iyi birer dostlardır. Kedimizin günlük gereksinimleri ve bakımı hakkında yeterli bilgi sahibi olarak, onların ömürlerini mutlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmelerine destek olabiliriz. Tüm kedi severlerin aklını kurcalayan soruların başında yaş mamaların kedileri için faydalı mı yoksa zararlı mı olduğudur.

Yaş mamalar hakkında çeşitli görüşler mevcuttur. Bazı görüşlere göre zararlı olduğu düşünülmektedir. Bunun başlıca sebebi kalitesiz malzemelerden üretildiğinin düşünülmesidir. Bunun yanı sıra yaş mamanın faydalı olduğu görüşleri de mevcuttur. Kedilerde sıklıkla karşılaşılan susuzluk sonucu böbrek yetmezliği rahatsızlığına iyi geldiği ve sistiti azaltmasıdır. Peki, kaliteli ve tüketilmesi sakıncalı olmayan konserve mamalar nasıl seçilmelidir?
1. İlk olarak kedi sahiplerinin seçtikleri mamanın içeriğine dikkat etmesi gerekmektedir. Mamanın yapımında kullanılan ana malzemenin et olması gerekmektedir. Mamanın ana malzemesi ister tavuk, ister balık, isterse de kırmızı et olsun, kaliteli mamanın içermesi gereken oran %35 civarı. Yan besin maddelerinin oranları da incelenmelidir.
2. Şeker içeren mamaları tercih etmeyin.
3. Tahıl içeren mamaları almayın ( az miktarda içerebilir).
4. İçeriğinde buğday ve mısır gibi besin maddeleri bulunan mamaları almayın.
5. Yapay veya suni bir madde kullanılan mamalardan uzak durun. Örneğin renklendiriciler, koruyucular, lezzetlendiriciler gibi.
6. İlave tuz içeren mamaları tercih etmeyin.
7. Un ve glüten içeren konserve mamalardan kaçının.
8. Taurin ve vitamin içeren mamaları tercih edin. Bazı mamalar taurin ibaresi kullanmamaktadır. Bunun sebebi farklı üretim şekilleri kullanılan mamalarda doğal taurin bulunması olabilir.

Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi

Kediler beslenme konusunda size güçlük çıkarabilirler. Onlar oldukça seçici canlılardır. Masadan beslediğiniz anda kesinlikle mamasını reddedecektir. Bunu kesinlikle yapmayın. Kediler günlük besin ihtiyaçlarını biz insanlar gibi almazlar. Onlar yaşlarına ve kilolarına uygun tam ve dengeli mamalar ile günlük besin gereksinimlerini karşılayabilirler. Her bir kedinin kendine özgü bir damak tadı vardır. Sevdiği mamayı bularak kedinizin sofradan yemesini engelleyebilirsiniz. Konserve mama kullanımında dikkat edilmesi gereken kedinizin yaşı ve kilosudur. Kediniz yavru ise yavru, yetişkin ise yetişkin mama kullanın. Animonda Carny Ocean Ton ve Sığır Etli Kedi Konservesi ile sağlıklı ve lezzetli öğünler.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM