blogspot visitor counter
Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi Animonda, 1991 yılında Almanya’da kurulmuş kedi ve köpek maması üreten bir markadır. Animonda mamaları, 25 yılı aşkın bir süredir ürettiği kaliteli kedi ve köpek mamaları ile beşten fazla ülkedeki kedi ve köpek sahiplerinin tercih ettiği bir marka haline gelmiştir. Animonda’nın kedi ve köpek sahipleri tarafından tercih edilmesinin bir diğer […]

reklam

Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi

Animonda, 1991 yılında Almanya’da kurulmuş kedi ve köpek maması üreten bir markadır. Animonda mamaları, 25 yılı aşkın bir süredir ürettiği kaliteli kedi ve köpek mamaları ile beşten fazla ülkedeki kedi ve köpek sahiplerinin tercih ettiği bir marka haline gelmiştir. Animonda’nın kedi ve köpek sahipleri tarafından tercih edilmesinin bir diğer nedeni de ürünlerinde renklendirici, lezzet artırıcı, koruyucu, katkı maddeleri gibi yapay & suni ürünler kullanılmadığının garanti etmesidir. Animonda markası her zaman kedi ve köpeklerin sağlıklı ve dengeli beslenmelerini, yaşamlarının her döneminde sağlıklı gelişimlerini ve refahlarını düşünmüştür. Animonda mamaları Türkiye pazarında da satılmaktadır. Anadolu Pet, Animonda ürünlerinin Türkiye’de satışını yapan firmadır.

Kedi ya da köpeğimiz için mama seçimi yaparken mamanın içeriğinde bulunan nemli mama ise o ham madenin oranında, içeriğinde şeker, tahıl, buğday, mısır, un, Gluten gibi hammaddelerin bulunup bulunmadığına, kullanılan hammaddelerin doğal ürünlerden üretilip üretilmediğine, içeriğinde renklendirici, koruyucu, lezzet artırıcı gibi katkı maddelerinin olup olmadığına bakarız. Evcil hayvanımıza mama tercihi yaparken dikkat etmemiz gereken bir konu daha vardır, mamanın içeriğindeki vitaminler ve taurin maddesi olup olmadığı. Taurin, kedi ve köpeklerin metabolizması için olmazsa olmaz bir protein türüdür. Taurin proteini, kedi ve köpeklerin gelişiminde etkili olan bir proteindir. Ayrıca taurin eksikliğinde kedi ve köpeklerde başta göz ve kalp rahatsızlıkları olmak üzere birçok hastalığın ortaya çıkmasına sebep olur.

Bu nedenle de mama seçerken mamanın içeriğinde taurin proteinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Taurin proteini aldığınız mamanın ambalajında içerisinde olsa dahi yazmayabilir. Bazı mamalarda üretim tekniğinden dolayı (farklı pişirilme teknikleri gibi) doğal taurini proteine sahip olabildiğinden paketin üzerinde ekstra taurin ifadesi bulunmuyor olabilir. Bir mama tercih ederken bu durumu mutlaka açıklığa kavuşturmalısınız. Eğer aldığınız mama paketinde “taurin” ibaresini göremiyorsanız mutlaka üretici firmayı arayarak içeriğinde taurin proteini olup olmadığını sormalısınız. Eğer yoksa bu mamayı kesinlikle tercih etmemelisiniz. Taurin proteinin yanında mamanın içerdiği vitaminleri de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Evcil hayvanınız için mama seçimi yaptıktan sonra mamayı vermeden önce son kullanma tarihine bakmayı unutmayınız. Mamayı açtıktan sonra kedi ya da köpeğinize vermeden önce bozulmuş olup olmadığını kontrol etmek için (doğru saklama koşullarında saklanmaması gibi bir durum olabilir) koklayarak anlamaya çalışın. Eğer aldığınız bozulmamışsa mama neyliyse o hammaddenin kokusunu almanız gerekir. Eğer farklı bir koku alıyorsanız kesinlikle kedi ya da köpeğinize bu mamayı yedirmeyiniz. Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi, yukarıda saydığımız protein ve vitaminler açısından zengin olan Animonda markasının üretmiş olduğu bir yetişkin yaş kedi mamasıdır.

Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi

Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi ürünün içerisinde et ürünü olarak %34 sığır eti (sığırın et, kalp, ciğer, böbrek ve göğüs kısmı), %27 tavuk eti (tavuğun karaciğer, mide, et ve boyun kısmı), %7 av hayvanı boynu ve %31 et suyu içeriğine sahiptir. Analitik bileşenleri %11,5 protein, %5,5 yağ, %0,5 ham selüloz, %1,4 ham kül ve %79 nem şeklindedir. İçeriğinde bulunan %79 oranındaki nem, kedinizin su gereksiniminin büyük bir bölümünü karşılar. Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesinde vitamin olarak kilogram başına 200 IU D3 vitamini, 0,2 mg. E2 vitamini, 1,5 mg. E5 vitamini ve 10 mg. E6 vitamini bulunmaktadır. İçeriğinde taurin proteini de bulunmaktadır. Animonda Carny Karışık Etli Kedi Konservesi piyasada 200 gramlık konserve şeklinde satılmaktadır. 3 kg. ağırlığındaki bir kediye 210 gram, 4 kg. ağırlığındaki bir kediye 240 gr. ve 5 kg. ağırlığındaki bir kediye 270 gr. günlük ihtiyacını karşılamaktadır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM