blogspot visitor counter
Animonda Brocconis Tavuk Etli Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Brocconis Tavuk Etli Kedi Konservesi

Animonda Brocconis Tavuk Etli Kedi Konservesi

Animonda Brocconis Tavuk Etli Kedi Konservesi Kedilerinin hastalanmaması için elinden geleni yapan, tüm bakım ve beslenme ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan kedi sahipleri, ne kadar hassas davranırlarsa davransınlar, bazen kedilerinin sağlıklarıyla ilgili istenmeyen durumlar yaşayabiliyorlar. Kedilerde görülebilen kusmalarsa, istenmeyen sağlık sorunlarından bir tanesidir. Kedilerde kusmanın birçok nedeni var. Kusan kedilerin, sürekli kedi sahipleri tarafından gözlemlenmesi ve önerilen […]

reklam

Animonda Brocconis Tavuk Etli Kedi Konservesi

Kedilerinin hastalanmaması için elinden geleni yapan, tüm bakım ve beslenme ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan kedi sahipleri, ne kadar hassas davranırlarsa davransınlar, bazen kedilerinin sağlıklarıyla ilgili istenmeyen durumlar yaşayabiliyorlar. Kedilerde görülebilen kusmalarsa, istenmeyen sağlık sorunlarından bir tanesidir. Kedilerde kusmanın birçok nedeni var. Kusan kedilerin, sürekli kedi sahipleri tarafından gözlemlenmesi ve önerilen durumlarda veteriner hekimin yardımının alınması gerektiği, uzmanlar tarafından gerekli görülüyor.

Kedilerde kusma nedenlerinden bazıları, önemsenmeyen, evde kontrol altına alınabilen kusmalar olurken, bazı kusma nedenleri de, oldukça ciddi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Kedinizin değiştirdiğiniz maması, kedinizin kusma nedenlerinden biri. Henüz sindirim sistemi mamaya alışmayan kedilerde, mama değişiminin ardından, kusma gözlemlenebiliyor. Kedilerde mama değişimi söz konusu ise, kedinin sindirim sisteminin yeni mamaya alışmasına zaman verilmeli ve yeni mamaya geçiş aşama aşama gerçekleştirilmelidir.

Mama değişiminin yapıldığı ilk bir iki gün, eski mama ile yeni mama karıştırılmalı ve eski mama çok daha yoğun verilmelidir. Daha sonraki aşamalarda ise yavaş yavaş eski mama azaltılarak, karışımda yeni mamanın yoğunlaşması sağlanmalıdır. Yaklaşık 10 gün sürecek olan bu uygulama, bu süreden itibaren kedinin sadece yeni mamaya geçişinin sağlanmasıyla sonlandırılmalıdır. Bu şekilde fazla zorlanmadan ve sindirim sorunları ortaya çıkmadan yeni mamaya geçilmiş olacaktır. Ayrıca kedilerin yanlış beslenmesi de, kusmaya yol açabiliyor.

Fazla yağlı ev yemekleri yedirilen kedilerde daha çok rastlanan bu durum, yapılan beslenme hatasının fark edilip ortadan kaldırılması ile birlikte, sonlanabiliyor. Kedilerin bu tarz sorunları yaşamamaları için, sadece kedi mamaları ile beslenmeleri tercih edilmelidir. Kedi mamalarının seçimi de dikkatli yapılmalı, kedilerin sindirim sistemlerinin sindiremediği, kedilere uygun olmayan besin gruplarının ve alerjik reaksiyonlara neden olabilecek maddelerin bulunduğu mamaların kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca yünlerle oynamayı seven ve kendi tüylerini sürekli yalayarak temizleyen kedilerin, zaman içinde yuttuğu tüylerin etkisiyle mideleri bulanacak ve kusmalarına neden olacaktır.

Bu kedinin midesinde gelişen refleks bir durumdur. Midede bulunan yabancı cisimlerin, dışarı atılması için, midenin verdiği bir tepkidir. Kusma sebepleri her zaman bu kadar basit nedenlere dayanmayabilir. Kedinizde oluşan ve geçmeyen, süreklilik kazanan kusmaların ardında, daha büyük nedenler yatabilmektedir. Ciddi olarak sayılabilen nedenlerden bazıları, mide tümörleri, sinir hastalıkları, pankreatit, zararlı bazı maddelerin vücuda alınmasıyla meydana gelebilen zehirlenmeler, kabızlıktır. Kedide gözlemlenen hareketsizlik, iştahsızlık, ishal gibi bulguların olması, kedinin veteriner hekim tarafından görülmesini gerektirmektedir.

Özellikle kanlı kusan kedilerin, asla vakit kaybedilmeden, veteriner hekime götürülmesi şarttır. Gözlemlenen kedinin içtiği suya da dikkat edilmesinde fayda olacaktır. Kedi sürekli kusuyor ve aynı zamanda kusmaya ishalde eşlik ediyorsa, vücutta sıvı kaybı oluşabileceğini ve oluşan sıvı kaybının aniden gelişebileceğini, bu durumun kedide hayati riske yol açacağı unutulmamalı ve sürekli sıvı almasına önem verilmelidir. Eğer kedinin kusması nedeniyle sıvı takviyesi yapılamıyorsa, zaman kaybetmeden, veteriner hekime başvurulmalıdır.

Animonda Brocconis Tavuk Etli Kedi Konservesi

Kedilerde oluşan birçok hastalığın önüne geçmenin en temel uygulaması, kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenerek, hastalıklara karşı dirençli olmalarını sağlamaktır. Kaliteli bir kedi maması ile bilinçli bir şekilde beslenen kedilerde, bu risk büyük ölçüde ortadan kalkacaktır. Animonda Brocconis tavuk etli kedi konservesi, kedilerin sağlığını koruyabilecek özellikte, içeriğinde zararlı maddelerin bulunmayan bir mama markası görünümünde. Mamanın içeriğinde bulunan yüksek oranda et, kedi mamalarında olması gereken oranlarda kullanılmış. Mamada tahıllara ve et ürünlerine yer verilmemesi de, mamanın kaliteli olmasının sebeplerinden. Vitamin ve minerallerle de desteklenen mama, kedilerin ihtiyaçları açısından, oldukça sağlıklı ve kaliteli bir mama özelliğini taşıyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM