blogspot visitor counter
Animonda Brocconis Av Hayvanlı Ve Kümes Hayvanlı Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Brocconis Av Hayvanlı Ve Kümes Hayvanlı Kedi Konservesi

Animonda Brocconis Av Hayvanlı Ve Kümes Hayvanlı Kedi Konservesi

Animonda Brocconis Av Hayvanlı Ve Kümes Hayvanlı Kedi Konservesi Kediler genel anlamda etobur, memeli ve tüyleri olan evcil hayvanlardır. Genel olarak evde beslenen türleri bilinmekle birlikte evcil olmayan türleri de vardır. Evcil olanların ortalama ağırlıkları 3 ila 10 kilogram arasında değişkenlik göstermektedir. Kediler türlere ait özel bir ad yoksa kedi olarak adlandırılırlar. İnsanlar kedilerin avcı […]

reklam

Animonda Brocconis Av Hayvanlı Ve Kümes Hayvanlı Kedi Konservesi

Kediler genel anlamda etobur, memeli ve tüyleri olan evcil hayvanlardır. Genel olarak evde beslenen türleri bilinmekle birlikte evcil olmayan türleri de vardır. Evcil olanların ortalama ağırlıkları 3 ila 10 kilogram arasında değişkenlik göstermektedir. Kediler türlere ait özel bir ad yoksa kedi olarak adlandırılırlar. İnsanlar kedilerin avcı olmasından dolayı onları beslerler ve bazı insanlar da onları arkadaşları olarak görebilirler. Kediler genetiksel yapıları nedeniyle yapı olarak renkli tüyleri ve hızlı refleksleri ile bilinir. Kediler av için tasarlanmış çevik vücutları ve keskin dişleri sayesinde avlarını çok kolay bir şekilde avlayabilirler. Çoğu memeli hayvan gibi renk körüdürler ve insanlara göre koku alma duyuları daha hassastır. 70- 80 civarında kedi türü olduğu bilim adamları tarafından tahmin edilmektedir. Kediler avlarını tek başına yaparlar fakat paylaşmayı çok severler. Köken olarak ilk çağda ortaya çıkmış olan kediler günümüze gelene kadar çok az değişikliğe uğramışlardır. Geçmişleri tam olarak bilinmemektedir. Fakat evcilleştikten sonraki geçmişinin yaklaşık 10000 yıl öncesi kadar olduğu tahmin edilmektedir.

Köken olarak Ortadoğu’da evcilleştikleri tahmin edilen kediler insanlara çok sadık fakat bir o kadar da nankör hayvanlardır. İnsanlara sadık olmaları için sahiplerinin onlara çok iyi bakmaları gerekmektedir. Sizler de bir yavru kedi edinmek istiyorsanız öncelikli olarak kedinizin rahat edebileceğini düşündüğünüz bir ortamda bulunmanız gerekmektedir. Yavru kedinizi evinize getirdikten sonra kediniz evinizdeki ortama alışmakta zorluk çekecektir. Bunun için evinizin düzenini kedilerinizin rahat edebileceği düzeyde yapmanız gerekmektedir. Kedileriniz ne kadar rahat hissederse sizler de o kadar huzurlu olabilirsiniz. Kedileriniz evinizdeki eşyalara alışkın olmayacakları için büyük eşyalardan oldukça ürkeceklerdir. Ürkmemeleri için büyük eşyaların bulunduğu ortamlardan kedilerinizi uzak tutmanızda fayda olacaktır. Aynı zamanda kedileriniz evinizde bulunan pencerelerden de düşme tehlikesi yaşayabilirler. Bu tehlikeden kedilerinizi korumak için kedilerinizin bulunduğu alanlardaki pencereleri kapalı tutmanız ve gerekirse kedilerinizi pencerelerden uzak tutmanız gerekmektedir.

Kediler sizler için çok iyi bir arkadaş olacakları için onların sağlığını düşünmeniz gerekmektedir. Siz onları ne kadar düşünürseniz onlar da sizlere o kadar sadık olacaklardır. Yavru kediler için olmazsa olmazların başında beslenmeleri gelir. Onlar ne kadar iyi ve sağlıklı beslenirlerse o kadar çok sevimli olacaklardır. Yavru kediler asla ve asla süt ile beslenmemelidir. Çünkü süt kedinizin ishal olmasını sağlayabilir bu durumda da kedilerinizin sağlığı bozulabilir. Bu durumda sizler de bir hayli rahatsız olabilirsiniz. Bu durumda hem kediniz hem de sizler huzursuz olabilirsiniz. Kedilerinizin beslenmesi için onlara kedi maması verebilirsiniz.
Ancak ilk başlarda sizden önce kullandığı mamayı kesmemelisiniz. Kedinize yeni vereceğiniz mamayı eski maması ile karıştırarak vermeye özen göstermelisiniz. 5-7 gün arası bir durumda kediniz yeni mamasına alışmış olacaktır. Kediniz 3 aydan küçük ise günlük 4 öğün mama vermelisiniz . 3 ila 6 ay arasında ise ortalama günde 3 öğün , daha sonrasında ise günde ortalama 2 öğün mama vermelisiniz. Kedinize vermiş olduğunuz mamanın az miktarda fakat sık sık verilmesine özen gösteriniz.

Animonda Brocconis Av Hayvanlı Ve Kümes Hayvanlı Kedi Konservesi

Kedilerinizin beslenmesi ve bakımı için gerekli olan tüm mamaları ve kedilerinizin bakımı ve sağlığı için gerekli olan tüm ürünlere mağazalarımızdan ve internet şubelerinden ulaşabilirsiniz. Animonda brocconis av hayvanlı ve kümes hayvanlı kedi konservesi kediniz için aradığınız mamalar arasında ilk sırayı alacaktır. Unutmayın kedileriniz de bir can taşımaktadır ve o canı korumak için gerekli zorluklara karşı korumak durumundadır. Bu durumda sahiplerine yani sizlere düşen görev onların bakım ve beslenmesine çok ama çok özen göstermenizdir. Sizleri mağazalarımızda görmekten gurur duyar kedi beslediğiniz ve onları düşündüğünüz için ayrıca teşekkür ederiz..

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM