blogspot visitor counter
Acana Mama Kullananlar – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Acana Mama Kullananlar

Acana Mama Kullananlar

Acana Mama Kullananlar Öncelikle kaliteli bir mamanın içeriğinin nasıl olduğundan başlayalım. 1-Sağlıklı ve kaliteli bir mama evcil hayvanlara alerjik etki yaratan tahıl ve tahıl ürünleri (buğday, nişasta, soya, gluten mısır v. b) bulundurmamalı bu tür maddeler evcil hayvanların yemesi gereken ürünler listesinde bulunmamaktadır. Bu maddeleri kullanan firmalar genellikle mamanın maliyetini aşağı çekmek adına hile yapmak […]

reklam

Acana Mama Kullananlar

Öncelikle kaliteli bir mamanın içeriğinin nasıl olduğundan başlayalım.

1-Sağlıklı ve kaliteli bir mama evcil hayvanlara alerjik etki yaratan tahıl ve tahıl ürünleri (buğday, nişasta, soya, gluten mısır v. b) bulundurmamalı bu tür maddeler evcil hayvanların yemesi gereken ürünler listesinde bulunmamaktadır. Bu maddeleri kullanan firmalar genellikle mamanın maliyetini aşağı çekmek adına hile yapmak için kullanılan maddelerdir.

2-Sağlıklı mamalar kaynağı belli etlerden oluşmalı ve chicken by products (tavuk ve yan ürünleri) meet by produts (et ve yan ürünleri) gibi ibarelerin bulunmaması gerekmektedir. Bu türevler evcil hayvana hiçbir etkisi olmayan hatta zararı olan ürünlerdir. Acana orijen gibi A kalite mamaların dışında çoğu ekonomik mamalarda bu şekilde kelime oyunları ile et unları konularak tamamen boş bir mama üretmekledirler.

3-Alerjik maddelerden oluşmamalı. Evcil hayvanların hayatlarını tehdit eden bilmediğimiz bir çok alerjik madde bulunmakta bu maddeler ağız kokusu tüy dökmesi ishal kusma halsizlik gibi hemen belirti gösterirken çok uzun süreçte obezite eklem bozukluğu zayıflık gibi belirtiler de gösterebilmektedir.

4-Sağlıklı mamada en önemli unsur fosfor kalsiyum ve magnezyumu yüksek oranda kullanılmaması dengeli olması gerekmektedir aksi halde evcil hayvanda idrar yolu hastalığı, böbrek taşı gibi hastalıklara yol açabilmektedir. Dengeli protein oranı da bir diğer etkendir.

5-Kimyasal koruyucu maddeler hayvan tüketim ürünlerinde kullanmayı bırakın artık insan hatta bebek ürünleri de kullanılmaya başlanması ile kanser oranları gitgide artmaktadır mamanızda koruyucu madde bulunması tıpkı insanlarda olduğu gibi evcil hayvanlarınızda da kanser riski oluşturmaktadır

Acana nasıl bir mama? Sorumuza cevap vermek için acana mamanın içeriğini incelememiz gerekmektedir. Acana klasik, Acana tahılsız seri adı altında bir çok ürün çeşidi sunmaktadır.

Acana tahılsız seri ürünlerinde Acana Grasslands, Acana Wild Prairie, Acana ranchlands gibi ürünler evcil hayvanınızın damak tadına ve vücut yapısına uygun olarak seçmeniz doğrultusunda evcil hayvanınıza en sağlıklı mamalardan birisini sunmuş olacaksınız.

Tahılsız seride %60 oranında et (et ve et yan ürünleri değil), yumurta, balık, %40 oranında ise sağlıklı meyve ve sebzelerden bulundurmaktadır. Tahıl içermeye ve karbonhidrat seviyesi evcil hayvanlarınızın sağlık seviyesinde olan acana tahılsız seriyi evcil hayvanınıza gönül rahatlığı ile sunabilirsiniz

Acana klasik seri ürünleri ise; senior dog, light and fit, sport and agility, puppy and junior, aduld large breed, small breed chicken and burbank patato gibi çeşitleri bulunmakta

Acana klasik seride ise hemen hemen aynı kalitede olup farklı olarak sadece biraz içerik oranları düşmekle beraber günlük ihtiyacın diğer mamalar karşısında çok çok üzerindedir. %55-%65 oranında et, balık, yumurta %15-%20 oranında Alberta yulafı (yulaf tahıl olmasına rağmen evcil hayvanların tüketmesi gereken nadir tahıl ürünüdür) alberta yulafı b vitaminidir. Ve lif bakımından olcukça zengindir. %25 oranında taze meyve ve sebze bulundurmaktadır.

Acana diğer mamalara oranla eti dehidrasyon sistemiyle işeyip %80 oranda su kaybetmesi sonucu değerini büyük oranda azaltmaktadır. Acana pişirilmiş eti ilk sıraya koyarak konsantre et kullanımı ile etindir. Protein zenginliğini üç katına kadar arttırmış bulunmaktadır.

Acana ayrıca etlerde kemiğinden sıyrılmış et kullanıp bakteri ve parazit riskini en aza indirmiştir. Bu mamaların tahıl soya, mısır şeker pancarı gibi zararlı maddeleri içermemesi ile öne çıkandır. Acana evcil hayvanınıza kaliteli ve sağlıklı bir mama sunmaktadır

Acananın fiyatına gelince piyasadaki diğer ürünlerede. Göre biraz pahalı olmasına rağmen içeriği ve işlenme metoduna bağlı olarak değerdir. Bir fiyatta sunulmaktadır ki Acana’nın evcil hayvanlar için uygun olmasının yanı sıra insan tüketimindedir. Uygun olduğu kanıtlanması değer fiyatının çok da yüksek olmadığını göstermektedir.

Acana Mama Kullananlar

Eğer evcil hayvanınıza yakışır bir mama sunmak istiyor iseniz paranın hesabını yapmamanız ve acanayı tercih etmeniz gerekmektedir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM