blogspot visitor counter
Acana Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Acana Kedi Maması

Acana Kedi Maması

Acana Kedi Maması Evde kedi besleyen kişilerin ya da kedi beslemeye karar vermiş kişilerin bilmesini ve bunlara dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Eğer bunlar bilinirse kedinizin evin içinde son derece aktif, huzurlu, ilgi çekici ve hareketli olmasını kolayca sağlayabilirsiniz. Evcil hayvan beslemede ki en önemli, dikkat edilmesi gereken husus ise doğru beslemedir. Evinde kedi besleyen […]

reklam

Acana Kedi Maması

Evde kedi besleyen kişilerin ya da kedi beslemeye karar vermiş kişilerin bilmesini ve bunlara dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Eğer bunlar bilinirse kedinizin evin içinde son derece aktif, huzurlu, ilgi çekici ve hareketli olmasını kolayca sağlayabilirsiniz. Evcil hayvan beslemede ki en önemli, dikkat edilmesi gereken husus ise doğru beslemedir. Evinde kedi besleyen herkesin tüm bunları bilmesini yararına olacaktır.

Peki kedi beslemede nelere dikkat etmeliyiz?

Kedi beslerken aklımızda bulundurmamız gereken en önemli husus, kedimizin gün içinde yeterince zengin hayvansal gıda takviyesi alıp almadığını gözetmek ve belirtilen ölçülerde kedimizi beslemek olacaktır. Bu arada kesinlikle kedinizi sürekli tek tip şekilde beslememeniz gerekir. Kuru mama, konserve ve doğal besin takviyeleri kullanarak çeşitlilik yaratabilirsiniz. Ayrıca kediler kolay uyum sağlayan evcil hayvanlar oldukları için sürekli aynı besin maddesini vermeye devam ederseniz, kedinizin belli bir süre sonra başka bir besin maddesini yemeyeceğini göreceksiniz. Ve ne yazık ki tek tip gıdayla beslenen kedi de vitamin eksiklikleri ve buna bağlı çeşitli diğer hastalıklar ortaya çıkacaktır. Size önerimiz, eğer kedinizin her çeşit gıdayı yemesini istiyorsanız, erken yaşta kediniz adapte etmelisiniz ve buna alıştırmalısınız.

Kedimiz gün içinde kaç gr besin almalıdır?

Burada bilmememiz gereken bir takım etmenler vardır. Kedinin yaşı, boyu, kilosu ve hareket aktivitesi günlük kaç gr gıdaya ihtiyacı olduğunu belirlememizde bize fayda sağlayacaktır. Bunun yanında şunlara da dikkat etmeliyiz: Yavru ve genç hayvanlar yetişkinlerden daha çok yiyeceğe ihtiyaç duyarlar. Hamile ve emzikli kedilere de daha fazla ölçüde besin maddesi vermek gerekir.

Yetişkin bir kedinin günlük alması gereken besin maddesi(gıda takviyesi) miktarı 150-200 gramdır. Bunun 3/4 ‘ünün protein ağırlıklı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kalan 1/4 ‘ lük kısım ise karbonhidrat açısından zengin ürünler olmalıdır. Örneğin; 4 ayını doldurmamış bir kedinin günlük 120-150 gram besin maddesi alması gerekir. Genel olarak bunun hesabı şu şekilde yapmak mümkündür. Kedinizin 1 kilosuna karşılık 30-40 gram besin takviyesi. Örneğin; Kedinizin kilosu 4.5 kg olsun. Bu durumda alması gereken günlük besin maddesi miktarı 4.5*30-40=135-170 gram aralığında olmalıdır.

Kedimizi gün içerisinde ne kadar sıklıkla beslemeliyiz?

Bunun kesin bir cevabı yoktur. Evcil hayvan besleyen kişi, kendi programına göre istediği saatlerde hayvanını besleyebilir. Burada dikkat etmesi gerekenler kedinin yaşı, kilosu ve hareket aktivitesi olacaktır. Diğer şeyler ise yaşa bağlı olarak şunlardır.3 ayını doldurmamış yavru bir kedi günde 6 kez beslenmelidir. 3-4 aylık bir kedi günde 5 kez. 4-5 aylık bir kedi günde 4 kez. Eğer kediniz 5 aylık bir kediyse günde 3 öğün ve son olarak yetişkin bir kediniz varsa da günde 2 öğün olarak beslemeniz yeterli olacaktır.

Acana Kedi Maması hakkında

Türkiye’deki kedi köpek mamalarının en kalitelileri arasındadır. Orijen kedi mamasıyla birlikte, Acana kedi maması Kanada’da üretilmektedir. En iyi kedi maması olarak bilinir ve içeriğinde hiçbir koruyucu, tatlandırıcı ve aroma bulundurmaz. Türkiye’deki birçok kedi mamasının sadece karbonhidrat ve tahıl bulunmasına rağmen Acana kedi maması zengin protein ve doğal gıda takviyeleriyle kendini ön plana çıkartmıştır. Detaylı olarak içeriğini öğrenmek isteyenler web sitesinden bakabilirler. Yüksek fiyatı size çok gelebilir fakat içerik olarak bakıldığında bunu %100 hak ettiğini görürüz.

Acana Kedi Maması

Evde kedi ve köpek beslemede en ideal mamadır. Eğer siz de hala kedinizi Acana kedi mamasıyla beslemediyseniz, eliniz titremden gidin bu ürünü alın.Ve kedinizi kısa sürede forma kavuşturun. Kesinlikle etkisini kısa sürede göreceksiniz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM