blogspot visitor counter
24’lü Gourmet Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
24’lü Gourmet Kedi Konservesi

24’lü Gourmet Kedi Konservesi

24’lü Gourmet Kedi Konservesi Küçük şirin bir kediye bakıp da mutlu olmayacak çok az kişi vardır. Kediler kendine has özellikleriyle, hareketli, sevecen yapılarıyla sokaklarda da evlerde de sevilen canlılardandır. Bu sevimli etçil canlıların asıl besin kaynakları av etleridir. Kedilerin zaman zaman çeşitli sebeplerle ot yedikleri bilinse de bu durum onların etobur olmadıkları anlamına gelmemektedir. Sokakta […]

reklam

24’lü Gourmet Kedi Konservesi

Küçük şirin bir kediye bakıp da mutlu olmayacak çok az kişi vardır. Kediler kendine has özellikleriyle, hareketli, sevecen yapılarıyla sokaklarda da evlerde de sevilen canlılardandır. Bu sevimli etçil canlıların asıl besin kaynakları av etleridir. Kedilerin zaman zaman çeşitli sebeplerle ot yedikleri bilinse de bu durum onların etobur olmadıkları anlamına gelmemektedir. Sokakta da yaşasa, evde de beslense bir kedinin içgüdüsel olarak zaman zaman ot yedikleri görülebilmektedir.

Kedinizin evdeki bir süs bitkisini kemirdiğini görürseniz yeterli beslemediğinizi düşünülmemelidir çünkü evlerde kaliteli mamalarla, 24’lü Gourmet Kedi Konservesi ile beslenmekte olan kedilerin de ot bulduklarında iştahla yedikleri gözlenmektedir. Yeşil yapraklı sebzelerde bol bulunan B grubu vitaminlerinden biri olan Folik asit (B9 vitamini ) kedilerin yedikleri otlarda, çimlerde de bulunmaktadır. Uzmanlar bu sebeple yediklerini düşünmektedir. Mutfaklarınızda bulunan maydanozun bir sakıncası olmasa da saksılarınızda bulunan, zehirli olabilecek süs bitkilerini yemeleri sakıncalı olabilir. Az miktarda yedikleri çimlerin, küçük bitkilerin yapısında selüloz olduğundan dolayı sindiremeyecekler, yedikten bir süre sonra kusacaklardır. Kusma ile de midelerinde bulunan tüy yumaklarından kurtulmuş olacaklardır. Bazı uzmanlara göre de yedikleri otlarla alınan lifler bağırsakları çalıştırdığı ve yalarken yuttukları tüy yumaklarının dışarı atılmasına yardımcı olduğu yönündedir. Kedilerin tüy yumaklarını atabilmesi için özel üretilmiş mamalar da bulunabilmektedir. Bu tür mamalar için bir veteriner görüşü alınmalıdır. Petshoplarda, veterinerlerin kliniklerinde veya marketlerde kediler için yeşil otlar da satılmaktadır.

Kedi seviyor ve evde besliyorsanız ya da yakın zamanda almayı düşünüyorsanız nasıl beslenebilecekleri hakkında yeterince bilgi edinmelisiniz. Sizin yediğiniz her besini kedinizin yemesi mümkün değildir. Doğada avlanarak yaşayan etçil canlılar olduklarını unutmamak gerekecektir. Av hayvanlarını sürekli elde etmeniz ve kedilerinizi beslemeniz mümkün değildir. Evlerde pişen birçok besini yiyebiliyor olsalar da besin değerlerinden emin olamazsınız. Kedilerin bitkisel besinlere, karbonhidrata çok fazla ihtiyacı yoktur. Tatlı besinler karaciğeri yorduğu gibi kedilerin çoğu genetik olarak şeker hastalığına yatkın olduklarından verilmesi tavsiye edilmemektedir. Görüldüğü gibi evdeki gıdalarla beslemek çok sağlıklı ve yeterli olmayacaktır.

Kedilerinizi her zaman bulamayacağınız besinlerle beslemek için hazır mamaları tercih etmelisiniz. Somon, ton balığı, karides, yengeç, tavşan, biftek, kuzu, tavuk gibi besinleri bulunduran hazır mamalarla beslemek daha doğru olacaktır. Profesyonel olarak hazırlanmış ve satışa sunulan hazır 24’lü Gourmet Kedi Konservesi gibi mamaların besin dengesi iyi ayarlanmıştır. İçinde yeterli oranda protein kaynağı yani hindi eti, somon veya ton balığı, balıkların yan ürünlerini, çok az miktarda bitkisel besinleri, kedilerin sağlıklı gelişmesi için gerekli mineralleri, vitaminleri içeren konserve kedi mamalarını 24’lü ekonomik paketler halinde, petshoplardan veya online hazır mama siparişi verilebilen internet sitelerinden satın alma ve MaxiPuan hediye kazanma imkânı bulunmaktadır.

24’lü Gourmet Kedi Konservesi

İndirimli özel paketler halinde alınan 24’lü Gourmet Kedi Konservesi zengin içeriğiyle kedileriniz dengeli beslenecekler, sağlıklı bir yaşam süreceklerdir. Ördekli, tavuklu, dana etli sebzeli, sığır etli havuçlu, alabalıklı sebzeli, ızgara tavuklu, ızgara dana etli çeşitleri olan 85 gramlık konservelere kedileriniz karşı koyamayacaktır. Birbirinden lezzetli konserve mamalar ile sevimli dostlarınız sağlıklı ve mutlu olacaktır. Mamalar kedilerinizin damak zevkine uyacak, tek yönlü ve sağlıksız besleme sıkıntısından sizleri kurtaracaktır. Bağışıklık sistemlerinin iyi gelişmesi için de hazır kuru veya yaş mamalar önerilmektedir. Seçicilikleri fazla olan ve sık yemek yemeye ihtiyaç duyan kedileri evlerde beslemenin en ekonomik yolu hazır mamalarla olacaktır. Yemek verilen kapların yakınında temiz su da bulundurulmalı ve gün içinde mutlaka birkaç defa değiştirilmelidir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM