blogspot visitor counter
1 St Choice Finicky Yetişkin Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
1 St Choice Finicky Yetişkin Kedi Maması

1 St Choice Finicky Yetişkin Kedi Maması

1 St Choice Finicky Yetişkin Kedi Maması Bir kediye sahiplenmek isteyen kişilerin, sahiplenecekleri kedinin yavru bir kedi mi, yoksa yetişkin bir kedi mi olması gerektiği konusunda bazı tereddütleri olabilir. Aslında bir yavru kediye sahiplenmek, daha mantıklı olabilir. Çünkü yavru kedinin eğitimi, sosyalleşmesi gibi aşamalar, sizin isteğiniz doğrultusunda, sizin tarafınızdan yapıldığında, kedinizin size karşı daha uyumlu […]

reklam

1 St Choice Finicky Yetişkin Kedi Maması

Bir kediye sahiplenmek isteyen kişilerin, sahiplenecekleri kedinin yavru bir kedi mi, yoksa yetişkin bir kedi mi olması gerektiği konusunda bazı tereddütleri olabilir. Aslında bir yavru kediye sahiplenmek, daha mantıklı olabilir. Çünkü yavru kedinin eğitimi, sosyalleşmesi gibi aşamalar, sizin isteğiniz doğrultusunda, sizin tarafınızdan yapıldığında, kedinizin size karşı daha uyumlu olması gibi birçok avantajı yakalayabilirsiniz. Ayrıca özellikle bir sokak kedisine sahiplenmeyi düşünüyorsanız ve bu kedi yetişkin bir kedi ise, artık eğitimi ve sosyalleşmesi adına yapılabilecek çok bir şey kalmamıştır. Yavru kedi sahiplendiğinizde, yavru kedinizi eğitme şansına sahip olabileceğiniz gibi, ayrıca bebeklik döneminden itibaren sizinle olan kedinizin size daha bağlı, sözünüzü daha çok dinleyen bir kedi olmasını da sağlamış olacaksınız.

Eğer yavru kedilerin bakımının, yetişkin kedilere göre daha zahmetli olduğunu düşünüyorsanız ve bu düşünce doğrultusunda yetişkin bir kedi sahiplenmeyi istiyorsanız, tercihiniz bir pet shoptan alacağınız bir yetişkin kedi olmalıdır. Pet shoptan alacağınız yetişkin kedi içinde dikkat etmeniz gereken ayrıntı, kedinizin eğitimli ve sosyalleşme sürecini tamamlamış bir kedi olmasıdır. Eğitim verilmiş ve sosyalleşmiş bir yetişkin kediye sahip olmanız size büyük bir avantaj sağlayacak, kedinize sahiplenip, onu evinize getirdiğinizde, geriye sadece birbirinize alışma süreciniz kalacaktır. Kediniz ile ilgili seçimi yaptıysanız, ilk olarak yapmanız gereken bir veteriner hekim ile görüşmek ve kedinizin sağlık kontrollerini yaptırmanız olmalıdır. Ayrıca kedinizin aşıları ile ilgili olarak da, veteriner hekiminizle görüşmeniz önemlidir.

Evinize getirdiğiniz ve artık sahibi olduğunuz kediniz için ilk günler biraz zor geçebilir. Bunun nedeni, kedilerin farklı ortamlardan hoşlanmaması ve henüz sizi tanımadığı için, size güven duymamasıdır. Kedinizin yeni evine girmesiyle birlikte, onun tüm ihtiyaçlarını karşılamanız ve onunla yakından ilgilenmeniz, ona sevgiylr yaklaşmanız, onunla oyun oynamanız, bu sürecin sağlıklı geçirilebilmesi ve çabuk atlatılabilmesi için önemlidir. Yeni yaşam alanına alışmaya çalışan kedinizi, hiçbir şey için zorlamamalı, onun isteği doğrultusunda kendi haline bırakmalısınız. Kediniz için evinizin bir bölgesinde özel bir alan oluşturmanız, kedinizin rahatlamasına neden olacak ve evinize daha kolay alışmasına yardımcı olacaktır. Eve yeni geldiğinde, kedinizi ürkütmemek adına, fazla gürültülü ve kalabalık bir ortamda olmamasına dikkat etmeli, evinizin ortamını bu anlamda düzenlemelisiniz. Böyle bir ortamda kediniz korkacak ve hırçınlaşacak, alışma sürecini geçirmek onun içinde sizin içinde zorlaşacaktır.

İlk defa kedi bakacaksanız, kedilerin beslenmesinin sağlıkları ve gelişimleri için ne kadar hayati bir önem taşıdığını bilmelisiniz. Yeterli ve dengeli beslenen bir kedi, daha sağlıklı, daha huzurlu ve daha uzun ömürlü olacaktır. Doğru beslenen kedilerin, bu sayede sağlıkları korunacak, yaşam standartları yükselecektir. Kedi maması ile çok daha sağlıklı besleyeceğiniz kediniz için, doğru bir mama seçimi yapmanız gerekmektedir. Mama almadan önce, mamalar hakkında fikir sahibi olmanız ve mama seçimini bu doğrultuda yapmanız, kedinizin yeterli ve dengeli beslenmesi için önemli bir adımdır. 1 St Choice Finicky yetişkin kedi maması, içeriğinin incelenmesi sonucunda, kalitesiz bir kedi maması görünümü vermektedir.

1 St Choice Finicky Yetişkin Kedi Maması

Kedi mamalarında tahılların bulunması istenen bir durum değildir ve mısır, buğday gibi tahılların bu mamada bulunmaması olumludur. Ancak, mamada kedilerin sağlığını olumsuz etkileyecek, sindirim sistemini zorlayacak ve kanser riski doğurabilecek bir tahıl olan pirincin bulunması, mamanın kalitesini düşürmektedir. Mamada soya bulunmaması da, mamanın olumlu özelliklerindendir. 1 St Choice Finicky yetişkin kedi mamasında kedi sağlığı için oldukça zararlı olduğu bilinen, şeker pancar küspesi bulunmaktadır. Kaliteli bir kedi mamasının aranan en önemli özelliklerinden biri et oranının yüksek olmasıdır. Eğer mamada et yerine et ürünleri kullanılmış ise, bu mama sağlıksız olduğundan asla tercih edilmemelidir. Bu mamada et yan ürünleri kullanıldığından, sağlıksız bir görünümdedir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM